Akcesoria rowerowe

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Intensywny pobyt na sportowo w Wiśle.

W minioną sobotę 26 stycznia miał miejsce kolejny etap moich przygotowań do sezonu. W związku z tym, iż w tym sezonie reprezentuję barwy Kross'a i jestem laureatem konkursu „Zostań mistrzem z Bogdanem Czarnotą”, zostałem zaproszony na badania wydolnościowe do profesjonalnego Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix w Wiśle Malinka. Moje badanie było zaplanowane punktualnie na godz. 11.00. Najpierw ważenie i określenie proporcji składu i masy ciała. Następnie sympatyczna Pani Ania udzieliła mi szczegółowych informacji jak będzie przebiegało badanie i przygotowała mnie do rozpoczęcia „próby”. Należało utrzymywać swoją naturalną kadencję w granicach 80- 90 obrotów korbą i nie schodzić poniżej 60. Dodam, że nigdy wcześniej nie wykonywałem czegoś takiego, a do tego w tak profesjonalny sposób. Zaczęło się od spokojnego kręcenia z oporem 90 watów. Co 3 minuty z opuszki mojego palca była pobierana krew do analizy, a opór był zwiększany o kolejne 30 watów. Puls stopniowo rósł, a kolejne etapy nie stanowiły dla mnie problemu. Przy 270 watach poczułem już wysiłek i duży opór, który można porównać do pokonywania stromego podjazdu, albo do ostrego ścigania na maratonie do utraty tchu. Do tego zacząłem się „gotować” i zaczął ze mnie kapać pot. Puls wynosił już 200 uderzeń. Pod koniec etapu przy 300 watach obroty kręcenia zaczęły spadać i próba została przerwana. Niewiele brakowało a doszedłbym do 330 watów. Wiadomo w szczycie formy w okresie zimowym nie jestem. Następnym razem będzie już tylko lepiej. Badanie wydolnościowe było dla mnie ciekawym i cennym doświadczeniem. Patrząc na wyniki analizy, dało mi ona dużo informacji na temat stanu mojego organizmu i kondycji, m.in. co można jeszcze poprawić treningiem i dietą, aby był stały progres i wzrosła forma sportowa w sezonie.

W dalszej części pobytu w Wiśle, miałem okazję osobiście spotkać się z Bogdanem Czarnotą, utytuowanym wielokrotnym zwycięzcą maratonów MTB, bardzo doświadczonym zawodnikiem oraz trenerem kolarzy. Pod okiem Bogdana będę konsultował treningi w sezonie, korzystając z jego zaleceń, uwag i metod, a wszystko po to żeby osiągać coraz lepsze wyniki w zawodach. Dla mnie stanowi to duże wyróżnienie współpracować z tak znanym kolarzem i mieć możliwość korzystania z jego wsparcia. Podczas naszego spotkania porozmawialiśmy na temat mojego wcześniejszego badania wydolnościowego oraz dotychczasowych moich doświadczeń sportowych w tym uprawianych dyscyplin, przebiegu wcześniejszych sezonów oraz stosowanych metod treningowych. Umówiliśmy się z Bogdanem, że jak najszybciej prześlę i rozpiszę wszystkie niezbędne wcześniej wspomniane informacje na temat uprawiania przeze mnie kolarstwa i wtedy rozpoczniemy szczegółową pracę nad moimi treningami.

Pod koniec mojego pobytu w Wiśle razem z przedstawicielami Krossa, spotkaliśmy się także Anną Szafraniec, znaną, wielokrotną medalistką w kolarstwie, jedną z najlepszych, czołowych zawodniczek, która w ostatnich dniach podpisała kontrakt z Krossem i także będzie startować w jego barwach.

Podsumowując mój pobyt w Wiśle, z pewnością mogę go uznać za intensywny i bardzo udany ze względu na nowe i cenne doświadczenia sportowe oraz możliwość poznania tak szeroko znanych i dobrych zawodników w kolarstwie górskim.

Z profesjonalnych usług "Diagnostix" korzystają najlepsi zawodnicy w kraju.
Instrukcje i przygotowania do próby wytrzymałościowej.
Krótka rozgrzewka i zaczynamy test...
Z Bogdanem Czarnotą- utytuowanym i doświadczonym zawodnikiem MTB i trenerem, przy którego wsparciu trenuję w tym sezonie.

Poniżej więcej zdjęć i relacja na stronie:
www.rowerowymaratonczyk.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz