Akcesoria rowerowe

środa, 13 lutego 2013

O nowym Levelu B9, treningach i diecie.

Po odebraniu od firmy Kross, mojego nowego karbonowego Levela B9, nie mogłem doczekać się pierwszych jazd. Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy mam okazję używać karbonowej, lekkiej ramy, a po drugie brakowało mi już dłuższych jazd rowerem. Kross na 29' kołach naprawdę robi dobre i solidne wrażenie nowoczesnego sprzętu, nieustępującego innym, znanym markom.

Nowoczesna, karbonowa rama robi niesamowite wrażenie
Rama w rozmiarze M waży zaledwie 1100 g co jest bardzo dobrym wynikiem, plasującym ją w czołówce wysokiej klasy ram. Zastosowano w niej szereg nowoczesnych rozwiązań jak m.in. technologia monotube, główka ramy z łożyskami o powiększonej średnicy, mocowanie hamulca directmount czy też lakierowanie multilayer painting. Geometria ma sportową charakterystykę i nadaje się zarówno do długodystansowych maratonów jak i zawodów xc. Oczywiście całości dopełnia estetyka i dbałość wykonania ramy. Rama ma duży potencjał dla kogoś kto myśli o poważnym ściganiu i chce w przyszłości wymieniać zużywające się komponenty na lżejsze.
Rama posiada sportową, zawodniczą geometrię


Technologia monotube powoduje, że rama jest sztywna, a co za tym idzie solidna i wytrzymała
Główka ramy posiada łożyska o zmiennej, powiększonej średnicy
Mocowanie Direct Mount to standard w nowoczesnych ramach.
Level B9 oczywiście jest z karbonu :)

Przewód tylnego hamulca poprowadzono pod dolną rurą

Do ramy zamontowano solidne, sprawdzone komponenty klasy Shimano Deore tj,: napęd 10- cio rzędowy, kaseta, przerzutka przednia i manetki, przerzutka tylna to XT, co przekłada się na dużą precyzję zmiany biegów i niezawodność w każdych warunkach. Hamulce to Avidy Elixir 1. Za amortyzację odpowiada powietrzny Rock Shox XC 32 TK Solo Air, który można dostroić w szerokim zakresie do swoich upodobań i terenu po którym jeździmy. Koła WTB Speed Disc i19 29"" 32H wyposażono w lekkie opony Schwalbe Rocket Ron Performance 29'x 2,1.
Poniżej w linku pełna specyfikacja ze strony producenta

SPECYFIKACJA KROSS LEVEL B9 (29er)

Trochę zdjęć zamontowanego osprzętu:

Nowy model korby Deore o przełożeniach 42/32/22 posiada łożyska zewnętrzne HT2
Solidny i lekki zestaw 29 calowych kół
Amortyzator RS XC 32 TK Solo Air
Specjalny zacisk firmy Miche do karbonowych ram
Siodełko pomimo swojego sportowego charakteru jest wygodne

Napęd 10- cio rzędowy z przerzutką tylną Shimano XT
Szeroki kokpit przekłada się  na pewność prowadzenia i stabilność na zjazdach
Oczywiście na Levelu B9 wykonałem treningi i testy. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Nie będę szczegółowo opisywał wrażeń z jazdy 29'erem, bo każdy kto miał okazję pojeździć na dużych kołach wie o czym piszę. Duże koła wygrywają pod każdym względem, to tak w dużym skrócie. Duże znaczenie ma stabilność i pewność prowadzenia, możliwość utrzymania wysokiej prędkości i mniejsze zmęczenie przy wkładaniu tej samej siły co jadąc na mniejszych 26 calowych kołach.

Rower wiadomo sam nie jeździ, dlatego solidnie przygotowuję się korzystając z doświadczenia trenera i jednocześnie zawodnika Bogdana Czarnoty, jeżdżącego w barwach Kross Racing Team. Jego doświadczenie, porady i zalecenia treningowe są dla mnie bardzo cenne i  przydatne. Stosuję się do nich codziennie. Jest to nie tylko rower, ale również inne ćwiczenia. Plany mam rozpisywane na kolejne 2 tygodnie. Niestety nie mogę zdradzić dalszych szczegółów treningów :). Dodam , że w ostatnim czasie do treningów wprowadzam co raz więcej roweru, gdyż pogoda coraz lepsza i dni dłuższe.

Natomiast co do diet to zestawienie posiłków, które jadłem w tygodniu przez 7 dni po badaniach wydolnościowych w Wiśle przesłałem  do Diagnostix. W tej chwili  czekam na opracowanie diety. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz